Eğlen Bilim | Biz Kimiz?
108
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-108,page-parent,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Biz Kimiz?

DÜNDEN BUGÜNE…

 

2007 yılında İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda yer aldık. 11 seneden beri İTÜ’de hafta içi STEM Eğitimleri ve Bilim Gösterileri, yaz ve kış tatillerinde de Bilim Kampları düzenliyoruz. Ayrıca tüm ülkede özel/devlet okulları, özel şirketler, AVM ler, Belediye, Sivil Toplum Örgütleri gibi pek çok kurum ve kuruluşa da ihtiyaca özel hizmet, proje ve etkinlik tasarlıyor ve yürütüyoruz.

Avrupa’da bir çok bilim festivalinin aktif katılımcısı olup, İtalya Cenova Bilim Festivali ve Perugia L’isola di Einstein Bilim Festivalleri’nde Türkiye adına etkinlikler düzenledik, festival eğitmenlerine bilim iletişimi eğitimleri verdik.

 

Eğlen Bilim olarak 2008 yılından bugüne anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyesinde, müfredatı destekleyici bilimsel atölyeler ve deney gösterileri yapıyoruz. Bu etkinliklerde farklı konu ve temalarda temel bilimsel kavramları interaktif, teatral, merak uyandırıcı bir biçimde sunuyoruz ve temalarımızı işbirliği yapılan kurumlarla ortak görüş alışverişi doğrultusunda her geçen gün yeniliyoruz.

Eğlen Bilim öğretmen, mühendis ve sanatçılardan oluşan ekibi ile hazırladığı eğitimlerin içeriğini kendisi üretmektedir ve bu konuda Türkiye’de “ilk”tir.

Misyonumuz ülke gençlerinin bu etkinlikler yardımıyla bilimin eğlenceli yüzü ile tanışması ve böylece bilimsel düşünme yöntemini hayatlarına dahil edebilmeleridir.

 

Eğlen Bilim bugüne dek Türkiye’de yaklaşık 70’e yakın şehir gezdi ve çeşitli projeler kapsamında yaklaşık 150.000 öğrenci ile buluşarak yüz yüze bilim etkinlikleri gerçekleştirdi. İstanbul’dan tüm ülkeye faaliyet gerçekleştiren Eğlen Bilim, 2017 senesinde İzmir’de de ofis açtı. 

team_image
Kurucu

Ozan Erbak

1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. İTÜ’den 2005 yılında mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi Film Drama yüksek lisansını tamamlamıştır. İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda yer almış ve buradaki çeşitli atölyelerin yürütücülüğünü üstlenmiştir. Tiyatro yönetmenliği yaptığı süre boyunca Netaş,Tübitak ve Vodafone gibi şirketlerde tiyatro eğitimi vermiş, onlarca tiyatro oyununa imza atmıştır. 2008 yılında İstanbul’da “Eğlen Bilim”i kurmuş, 2017 yılında İzmir şubesini açmıştır.

team_image
İstanbul Koordinatör / Eğitmen

Özlem Arkun

1986 yılında Bursa'da doğdu. 2009 yılında Ege Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okurken, Edebiyat Fakültesi tiyatro topluluğunu kurulmasında yer aldı. İzmir ve İstanbul'da çeşitli tiyatro ve sinema projelerine katıldı. Oyun ve oyunun eğitimdeki işlevi üzerine araştırmalar yaptı. Bu alanda çeşitli yayınlarda yazılar yazdı ve sunumlar yaptı. Ayvalık Bilim Şenliği, Birlikte Bilim Şenliği, İTÜ Bilim şenliği gibi bir çok şenlikte ve İTÜ Yaz ve Kış Bilim Okullarında bilim atölyelerinde ve organizasyonda görev aldı. Aynı zamanda bir kız çocuk annesi olan Özlem Arkun halen Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenimine devam etmekte.

team_image
Danışman

Dr. Yasemin Özdemir Yılmaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi - Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü' nden 2003 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını ODTÜ Eğitim Fakültesi - Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi bölümünde, doktorasını ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü - İlköğretim (Dr) bölümünde tamamlamıştır. Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

team_image
Robotik Eğitmeni

Burcu Tomaçoğlu

Dokuz Eylül Üniversitesi Bİlgisayar Programcılığı Bölümü'nden 1999 yılında, Newport Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden 2018 yılında mezun olmuştur. Uludağ Üniversitesi Robotik ve Kodlama Eğitmenliği sertifikası almıştır. Uzun yıllar HSBC, Yapı Kredi, ING, ICBC Bankası gibi kurumsal şirketlerde İş Analisti olarak çalışmış, 2017 yılında kurumsal hayatı bırakıp İzmir'e yerleşmiştir. Çocuklara Robotik ve Kodlama eğitimleri vermeye başlamıştır.