Eğlen Bilim | İ.T.Ü. BİLİM KIŞ OKULLARI BAŞLIYOR!
17362
post-template-default,single,single-post,postid-17362,single-format-standard,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

İ.T.Ü. BİLİM KIŞ OKULLARI BAŞLIYOR!

İ.T.Ü. BİLİM KIŞ OKULLARI BAŞLIYOR!

İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilim Kış Okulları ile öğrencileri sömestr tatillerinde bilimle buluşturmaya devam ediyor! Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim insanını çıkarmanın en iyi yolu İ.T.Ü Kış Bilim Okulu’ndan geçiyor. Hayal gücü pratik ile, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor!

Kayıtlar Devam Ediyor!

 7-11 yaş grubuna yönelik olarak düzenlenen İ.T.Ü Kış Okulu  22 Ocak ve 29 Ocak haftaları için kayıtlar devam ediyor.

Eğlenceli Bilim Etkinlikleri!
Bilimin eğlenceli doğasını keşfederek, çılgın deneyler, bilim gösterileri, eğitsel oyunlar, STEM, 3D printer, tasarım ve inovasyon, ahşap atölyesi gibi tematik atölyeler ve daha niceleri ile keyifli dolu dolu 2 hafta…. 

Çocukların içindeki gizli mucit ve bilim insanını çıkarmak okullarımızın ana amacıdır.Eğitim ve etkinlikler sırasında hayal gücü pratik ile, eğlenmek öğrenmeyle birleşiyor! Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlencelidir. Etkinlikler ile öğrencilerimizin gözlem, keşif, sorgulama, hipotez test etme, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

İ.T.Ü Bilim okulları nerede?
İ.T.Ü Ayazağa Kampüsü merkezi derslik B binasında gerçekleştirilecektir.

 

 

 

 

 

Nasıl yürütülüyor?

İ.T.Ü, bilim kış okulları programının hazırlanmasında ve uygulanmsında İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda görev almış Eğlen Bilim ekibi ile birlikte çalışmaktadır. Eğlen Bilim, İTÜ Bilim Merkezi kuruluşundan bu güne yaklaşık on yıldır İTÜ Bilim Merkezi’nde sayısız etkinlik ve kış okulu yapmıştır.

 

• Öğrenciler ile gün boyunca beraber olan, eğitmenleri destekleyen genç ve dinamik rehberler yer alır.

• Eğitmenler fen bilimleri, mühendislik, teknoloji ve tasarım konularında tecrübelidir.

• Her hafta özel eğitsel fakülte gezileri gerçekleştirilir.

• Öğle yemeği İ.T.Ü öğrenci yemekhanesinde yenilecektir. Ayrıca günde iki defa ara öğün verilmektedir.

• Etkinliklerin sonunda öğrencilere katılım sertifikası verilmektedir.

Kayıt İçin İrtibat:

Kayıtlar online olarak alınmaktadır.
Mail : bilimokullari@itu.edu.tr
Tel : 0212 2516013 – 0554 8888913

www.eglenbilim.com.tr

Ücretler

İ.T.Ü Kış Bilim Okulları ücretine eğitimde kullanılacak tüm malzemeler, eğitsel geziler, öğle yemeği ve ara öğünler dahildir.

* %25 indirim : İ.T.Ü mensup ve öğrencilerine uygulanır. İTÜ mensup akrabalarına uygulanır.

* %15 indirim  : İ.T.Ü Mezunlarına,Harici İTÜ Harici Personeline, İTÜ G.V.O öğrencileri ve kardeş katılımcılara uygulanır.